Sesja narzeczeńska…

..czy warto ją wykonać.??

Wiele osób zadaje pytanie: po co robić taką sesję? Odpowiedź jest prost: dla fotografii, których można użyć na zaproszeniach, czy postawić na stole w dniu ślubu jako częściowa dekoracja, jako prezent dla rodziców czy to w formie dużego wydruku fotograficznego czy albumu. Na pewno taka niespodzianka, wręczona podczas podziękowań na przyjęciu weselnym, będzie dla nich niezapomnianą pamiątką. Te pomysły są najbardziej popularne. Jak więc je zrealizować? Od czego zacząć? Poniżej przedstawiam kilka praktycznych rad, które mogą Wam się przydać.

sesja narzeczeńska- fotograf kraków


 

{ Przyzwyczajenie do fotografa i nowej sytuacji }

Jak by nie patrzeć fotograf dla każdej pary jest osobą obcą, która nagle wymaga aby narzeczeni poczuli się w jego towarzystwie swobodnie i potrafili okazywać sobie uczucia w sposób naturalny, niewymuszony. Opiszę teraz sytuację, z którą dość często się spotykam. Wchodzę do domu Pani Młodej fotografować przygotowania i po jakimś czasie słyszę: „O jak mnie zestresowałeś”, ” Już jesteś, to jak ja mam się teraz zachowywać?” itd. Bardzo rzadko przy obcej osobie potrafimy poczuć się luźno i bez skrępowania. Aby dobrze poczuć się w swoim towarzystwie potrzebny jest czas. Sesja narzeczeńska to dobry moment dla przyszłej pary młodej, aby poznać fotografa i w dniu ślubu czuć się w jego towarzystwie swobodnie oraz przyzwyczaić się do jego towarzystwa.


 

{ Czy potraficie pozować??}

Ostatnia rzeczą, którą Ja wymagam od pary jest pozowanie do zdjęć. Absolutnie tego od Was nie oczekuję.

Dla większości osób sesja ślubna to pierwszy i ostatni raz, (poza zdjęciami do dowodu i paszportu), kiedy stają przed obiektywem zawodowego fotografa, dlatego tak ważne jest przygotowanie się do tak ważnego acz stresującego dnia jakim jest ślub. Bardzo często podczas sesji narzeczeńskiej dopiero po pierwszej godzinie fotografowania para zaczyna rozumieć na czym polega moja praca oraz widać ich zaangażowanie. Rozluźniają się i to właśnie wtedy powstają najlepsze zdjęcia. Bez pozowania, a z prawdziwymi emocjami.


{ Miejsce na sesję fotograficzną}

Powinno być to miejsce, w którym będziecie czuć się dobrze i „bezpiecznie”. Ważne, żeby wybrany przez Was plener miał dla Was znaczenie i sentyment. Może to być miejsce, z którym wiążecie miłe wspomnienia, miejsce w którym się poznaliście lub które lubicie razem odwiedzać. W takich miejscach zdjęcia wychodzą najlepiej ponieważ czujecie się w nich swobodnie i dobrze. Warto wcześniej pomyśleć gdzie chcielibyście udać się w dniu pleneru.

Sesja narzeczeńska buduje atmosferę przed samym ślubem i łamie dystans między fotografem, a parą, dlatego zastanówcie się i podejmijcie właściwą decyzję.