Plener ślubny…

…jest  element naszej współpracy który lubię fotografować najbardziej. Jednocześnie jest momentem w którym  wymagam od Was największego zaangażowania. Tak od Was, bo to Wy musicie chcieć pokazać mi siebie, pokazać swoje uczucia i osobowość. To od Was zależy czy zdjęcia będą pełne emocji, uśmiechu, czułości, miłości, to od nas zależy ich klimat. Uwielbiam plenery inscenizowane  podczas których wspólnie musimy wykazać się zaangażowanie i kreatywnością, tworząc fotografie pełen emocji, pięknych detali  i  „klimatu”. Czekam na kolejne wyzwania.

 


{ Plener ślubny inscenizowany }

To jeden z moich ulubionych typów plenerów ślubnych, choć zorganizowanie go wymaga od Nas dużo większego zaangażowania niż w przypadku pleneru miejskiego  to potrafi odwdzięczyć się nieszablonową atmosfera. Plener inscenizowany, teatralny, stylizowany, bajkowy,  jak byśmy go nie nazwali jego główną cechą jest stylizacja która poprzez odpowiednie dobranie dodatków buduje atmosferę zdjęć.

  • W pierwszej kolejności ustalamy temat i wstępny pomysł na sesję, zainspirować możemy się wszystkim co nas otacza: filmem, muzyką czy dodatkami. Jeśli Wasz ślub był w stylu marynarskim lub owocowym możemy ten motyw przewodni ślubu rozwinąć na sesji plenerowej.Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.
  • Następnym krokiem jest zorganizowanie, zdobycie wszystkich potrzebnych dodatków które posłużą nam do wykonania scenografii. Elementy dekoracji można pożyczyć od rodziny, znajomych lub kupić.
  • Dobranie odpowiedniego miejsca na sesję, które  będzie współgrało z temat sesji zdjęciowej, miejsce to powinno być na tyle dostępne aby dało podjechać się pod nie samochodem oraz na tyle dostępne czasowo aby można było na spokojnie i bez pośpiechu rozłożyć scenografię.
  • Czas trwania tego pleneru ślubnego oscyluje w granicach 6-7 godzin liczonych wraz z rozłożeniem scenografii

W przypadku tego rodzaju sesji zawsze jest ze mną stylistka odpowiedzialna za odpowiednie przygotowanie scenografii oraz w niektórych przypadkach asystent fotografa oczywiście ja ze swojej strony zapewniam te osoby.

 


 

{ Plener ślubny miejski }

Bez względu na to czy plener organizowany będzie w Krakowie na Rynku Głównym, Warszawie czy Wrocławiu a może w starych zakamarkach Krakowskiego Kazimierza czy Podgórza jego główną zaletą jest wykorzystanie  architektury danego miasta i miejsca.  Staramy się uchwycić atmosferę miejsca, fasady, kamienice, balkony, zabytki, knajpki i restauracje, nie zapominając o Was najważniejszych bohaterach  tego wydarzenia.  Choć otacza Nas miasto i staramy się je wykorzystać to Wy jesteście najważniejsi i to również od Was zależy jakie emocję będą płynąć ze zdjęć.

Fotografowanie w tak  obleganych miejscach jak Rynek Główny w Krakowie wiąże się z obecnością mieszkańców,turystów, gapiów którzy niejednokrotnie zaczepiają parę młodą chcąc zrobić sobie z nią zdjęcie lub składając życzenia przerywają nam sesję. Dla tego miejsca bardzo uczęszczane będę odradzał osobom które są nieśmiałe i wstydliwe ponieważ strach przed tymi osobami może Was sparaliżować co niestety przełoży się na efekt finalny zdjęć. Więc albo wybieramy miejsca mniej uczęszczane a równie urokliwe albo umawiamy się na plener o godzinie 7 rano kiedy gapiów i turystów nie ma tak wielu.

Sesję takie realizuje na zasadzie swobodnego spaceru i poszukiwania miejsc gdzie nie ma tłumów i gdzie światło pozwoli nam na wykonanie zdjęć plener ten nie jest ograniczony ilością miejsc które odwiedzimy co sprawia iż jest różnorodny i za każdym razem inny.

 

 


 

{ Plener ślubny naturalny }

Góry, łąki, las, pustynia, skałki to tylko kilka tematów które możemy wykorzystać. To fantastyczne miejsca na zbudowanie sesji zdjęciowej, jeśli lubicie góry to będzie to miejsce gdzie czujecie się dobrze i naturalnie co przełoży się na Wasze samopoczucie. Należy pamiętać aby odpowiednio przygotować się do takiej sesji. Tego typu miejsca  należny wykorzystywać na ok 1,5 godziny przed zachodem słońca wtedy niskie światło sprzyja fotografowaniu.


 

{ Zagraniczny plener ślubny }

Plenery zagraniczne które mają swój niecodzienny urok, dostojność Francji, spontaniczność Włoszech lub energiczność Grecji. Zdjęcia z tych miejsc na pewno na długo pozostaną pamiątka ślubną i zrobią ogromne wrażenie na rodzinie i znajomych.

Czy organizacja zagranicznego pleneru ślubnego musi być droga?? Raczej nie, a w przypadku dobrej organizacji na pewno nie. Być może planujecie podróż poślubną możecie wybrać miejsce które wykorzystamy na sesję plenerową. Bilety lotnicze możecie zamówić z kilku miesięcznym wyprzedzeniem co znacząco obniży koszty przelotu. Ja przylatuje do Was na ok 2 dni i staramy się ten czas i miejsce  wykorzystać maksymalnie.


 

{ Polaroid }

 

W swojej torbie ze sprzętem posiadam Polaroida którego uwielbiam wykorzystywać do sesji plenerowy czy to inscenizowanych czy naturalnych. Zdjęcia te idealnie urozmaicają  całą sesje zdjęciową  i są pierwszymi zdjęciami jakie ode mnie otrzymacie. Wy zachowujecie oryginalne polaroidy. Jeśli chcielibyście abym podczas pleneru ślubnego wykonał  zdjęcia  z pleneru ślubnego polaroidem poinformujcie mnie o tym kilka dni przed sesją.

 

 

 

To czy zdecydujecie się na plener inscenizowany, miejski z wykorzystaniem architektury Krakowa, w starym zamku czy na łonie natury zależy już tylko od Was ale musicie pamiętać o jednym, liczycie się tylko Wy i Wasze emocje a wszystko co jest dookoła jest tylko dodatkiem który ma upiększyć zdjęcia.

 

Zapraszam do poradnika:

{ Jak przygotować się do pleneru ślubnego – 7 praktycznych porad }