Fotografia ślubna

…czyli jak pracuję i na co zwracam uwagę wykonując reportaż ślubny.

W mojej pracy fotografa ślubnego łączę pracę z przyjemnością ale i ogromna odpowiedzialnością, pełną wyzwań i nowych doświadczeń, dlatego tak kocham to co robię. Nie narzucam Wam tego, jak macie się zachowywać, jak pozować, co robić. Chcę i namawiam, abyście zachowywali się naturalnie i pokazali mi, jacy jesteście naprawdę. Może nieśmiali i romantyczni? A może szaleni i nieprzewidywalni? Chcę Was zapewnić, że zdjęcia jak nic innego potrafią pokazać charaktery osób na nich utrwalonych. Podczas wykonywania reportażu ślubnego zawsze zwracam uwagę na kilka ważnych kwestii, które budują i uzupełniają cały reportaż ślubny oraz oddają klimat Waszego ślubu.

{Jeden dzień jedna historia}

Bo każdy ślub jest inny i każdy należy pokazać w odrębny sposób, aby oddać atmosferę tego dnia.


{ Detale ślubne }

Są bardzo ważnym i nieodzownym elementem w moich reportażach, bez słów opisują charakter Waszego ślubu. Zawsze staram się sfotografować suknie panny młodej, jej bukiet, kwiaty, oraz detale z przyjęcia ślubnego. Pokazują one Wasze może niewidzialne, ale jakże szalenie ważne, zaangażowanie w organizację tego dnia. Jeśli czas na to pozwala układam kompozycje, które świetnie uzupełniają gotowy reportaż ślubny, wykorzystując przy tym światło i charakterystyczną kolorystykę. Moim zadaniem jest wyszukać i sfotografować elementy, które do siebie pasują, zaprezentować je w sposób jak najbardziej spójny, interesujący i ciekawy. Fotograf jest swego rodzaju stylistą, który dostrzega  szczegóły i potrafi je w zaskakujący sposób połączyć i pokazać.


 

{ Portret Panny Młodej }

Jest to moment kończący pracę nad reportażem z przygotowań ale i moment oddechu dla Pani Młodej od całego zgiełku panującego w domu. Te kilka minut poświęconych na sportretowanie Panny Młodej jeszcze przed ceremonią to  moment poświęcony tylko jej osobie. Portrety te dopełniają cały reportaż i są jednymi z najpiękniejszych zdjęć, które zawsze są wybierane przez moich klientów i trafiają do albumu ślubnego.


 

{ Światło }

To jedna z najważniejszych kwestii do której przykładam wielkie znaczenie podczas fotografowania. W czasie trwania przygotowań, jak i samej ceremonii ślubnej w kościele nie używam lampy błyskowej która rozprasza Was jak i wszystkich gości, uwielbiam naturalne oświetlenie które w sposób zdecydowany wydobywa kolory z otoczenia. Nie używam lampy błyskowej również dlatego, żeby być niewidocznym i żeby nie zakłócić Waszego skupienia i spokoju.:)

Natomiast podczas przyjęcia ślubnego często używam światła błyskowego. Mogę je wtedy modyfikować i przestawiać w celu uzyskania najciekawszego efektu, co przekłada się na różnorodność zdjęć.


{ Kreacja }

… czyli tworzenie sesji niebanalnych i zaskakujących. Nawet jeśli wybierzecie miejsce dobrze nam znane staram się je pokazać z innej, nie do końca oczywistej.Kreatywne tematyczne sesje zdjęciowe z wykorzystaniem np.lampy błyskowej zawsze pozwalają na wydobycie z nieciekawego miejsca atmosfery która zachwyci i zauroczy.

 

 

 Zapraszam również do zapoznania się z artykułem REPORTAŻ ŚLUBNY w którym opisałem zagadnienia wieloplanu i decydującego momentu.

fotografia ślubna Bartłomiej Zegadło fotograf kraków