Plener ślubny

{ Jak  przygotować się do pleneru ślubnego – 7 praktycznych porad }

…jest wyczekiwanym i stresującym momentem dla  małżonków. Do niego można i należy się przygotować, wybrać miejsce, czas, oraz odpowiednie akcesoria tworzące niepowtarzalny klimat. Taką sesję można potraktować już na luzie i bez stresu, choć z zaangażowaniem i pamiętajmy, że bardzo ważny jest wybór odpowiedniego miejsca na sesję. jak przygotować się do pleneru ślubnego


{ Osoby towarzyszące }

Niektórym jednak wydaje się, że okoliczność ta sprzyja towarzystwu koleżanek, kolegów lub osób z rodziny. Nic bardziej mylnego. Są to osoby, które niejednokrotnie potrafią rozproszyć uwagę państwa młodych, zawstydzić ich. Większa ilość osób nie sprzyja skupieniu, co sprawia że zdjęcia są słabsze i nie oddają klimatu sesji, który jest tak ważna. Dla tego odradzam aby zabierać kogokolwiek na plener.


{ Czas }

Na sesję plenerową trzeba zarezerwować sobie ok.5 godzin, tak aby na spokojnie, nie spiesząc się na żadne umówione spotkanie, dokończyć zdjęcia bez niepotrzebnego i rozpraszającego stresu.


{ Makijaż }

Wiem, że para po ślubie jest już wyluzowana, zna fotografa i wie już czego się spodziewać jednak pamiętajcie, że fotograf pomimo tego, że używa photoshopa nie jest w stanie „domalować” makijażu lub „uczesać” włosów. W dniu pleneru  panna młoda musi wyglądać wyjątkowo, świeżo i czuć się dobrze, dlatego zwracam się przede wszystkim do pań: pamiętajcie, że makijaż i fryzura to bardzo ważna rzecz podczas sesji. Zasada jest prosta: im piękniej będziesz wyglądała, tym lepiej będziesz czuła się w swojej skórze, a im lepszy nastrój, tym piękniejsze zdjęcia. Dzięki temu wyglądacie na nich promiennie i wyjątkowo. Panna młoda powinna zabrać puder, szminkę lub kilka kosmetyków aby poprawić makijaż w czasie sesji. Jednak chciałbym przestrzec przed używaniem nowych, nie sprawdzonych kosmetyków. Mogą okazać się uczulające co wpłynie na wygląd cery.


 

{ Przeszkadzajki }

Jeśli na sesję wybieramy plener miejski nie zabieramy ze sobą torebek, plecaków, zapasowych butów ani kurtek, chyba że zmusza nas do tego pogoda lub inne nie sprzyjające warunki. Pamiętajcie, że rzeczy te będą nam później przeszkadzać i będzie nam z nimi niewygodnie. Lepiej zostawić je np. w samochodzie.


 

{ Telefon }

Nie zabieramy ze sobą tabletów i wyłączamy telefony :), jeśli to możliwe. Służbowy telefon dzwoniący co kilka minut niszczy klimat sesji i rozprasza naszą uwagę. Świat się nie zawali jeżeli przez te parę godzin nie będziemy go odbierać. Wykorzystajmy ten czas jak najbardziej efektywnie. To samo odnosi się do napojów. Nie trzeba nosić butelek z wodą. Zawsze robimy przerwę, podczas której można kupić coś do picia lub usiąść przy kawie i odpocząć.


 

{ Dodatki }

Jeżeli sesja plenerowa odbywa się tuż po ślubie warto aby panna młoda zabrała ze sobą bukiet ślubny. Doda on wyjątkowości i może posłużyć do uzyskania pięknych ujęć. Dodatki są również niezbędnym elementem podczas pleneru inscenizowanego o którym można przeczytać w dziale plener ślubny.


{ Zaangażowanie }

Każdy z nas decydując się na  sesję zdjęciową, chce, aby jej efekty były jak najlepsze, dlatego Wasze zaangażowanie jest najważniejsze. Bez Waszego wsparcia nie będę w stanie uchwycić naturalnych emocji i Waszych niepowtarzalnych charakterów. Pamiętajcie, że praca fotografa podczas pleneru nie polega na ciągłym ustawianiu Was. To przede wszystkim Wy musicie odkryć swoje „ja” i pokazać je na zdjęciach.